Życie po piłkarskiej karierze

Życie po piłkarskiej karierze

Przez wiele lat ich ciężka praca przekłada się na wyniki na boisku. Pieniądze w futbolu są naprawdę potężne, z czego wiele osób zdaje sobie sprawę. Wielu profesjonalistów potrafi odłożyć swoje ciężko zarobione pieniądze na boisku, a poprzez odpowiednie inwestycje jest w stanie zabezpieczyć swoich najbliższych na kilka pokoleń. Nie da się jednak ukryć, że profesjonalni piłkarze potrzebują znaleźć sobie zajęcie po życiu sportowca.

Za kulisami

Po zakończeniu kariery bardzo dużo osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób dodatkowo spieniężyć ten sukces. Z tego powodu spora część emerytowanych piłkarzy doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wydać książkę. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowego obrazu swojej kariery. Nawet najbardziej zagorzali kibice w dobie mediów społecznościowych mogą zobaczyć zaledwie ułamek treningowej codzienności oraz tego, co dzieje się w życiu prywatnym oraz w szatni. Właśnie z tego powodu autobiografie lub biografie piłkarzy cieszą się tak dużą popularnością. Często możemy dowiedzieć się na temat relacji wewnątrz klubu, problemach przed najważniejszymi meczami lub kulisach największych transferów. Taka wiedza jest bardzo interesująca dla wielu fanów z całego świata.

Po drugiej stronie ekranu

Piłkarze nie zawsze znają się na piłce. Jest to pewnego rodzaju paradoks, jednak spora część profesjonalnych sportowców jest doskonała w wykonywaniu swoich zadań oraz przygotowywaniu się do nich, a jednak nie interesuje się sportem poza swoimi meczami. Trudno jednak nie zwrócić uwagi na wartość medialną tych osób. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że mimo wszystko zdecydowana większość piłkarzy rozumie funkcjonowanie dzisiejszych mechanizmów rządzących piłką nożną. Dodatkowo ich doświadczenie oraz popularność nabyta na boiskach sprawia, że widzowie bardzo chętnie słuchają z zainteresowaniem tego, co mają do powiedzenia. Z tego powodu wielu piłkarzy po karierze przenosi się do studia telewizyjnego.

Miłość do boiska

Oczywiście bardzo duża część piłkarzy nie jest w stanie opuścić boiska na stałe. Wielokrotnie zdarza się, że już w trakcie kariery wykonują oni rozmaite kursy po to, aby móc po karierze płynnie wejść w rolę trenera. Coraz większa grupa byłych piłkarzy staje się niezwykle istotnymi graczami na ławkach trenerskich.