Szkoła języków obcych? To się opłaca!

Szkoła języków obcych? To się opłaca!

Masz ochotę rozwinąć skrzydła i zastanawiasz się nad wyborem ku temu pola...? Możesz poszukiwać pasji, jednak nie każda przyniesie Ci realny zysk, zanim więc przystąpisz do poszukiwań, zastanów się, czy nie lepiej postawić na języki. Dlaczego to się opłaca...?

Dołącz do globalnych społeczności!

Nauka języków jest dość prosta, o ile zajmuje regularny czas, a nam nie brakuje samozaparcia. Na szczęście niezależnie od wieku oraz swojego miejsca zamieszkania na rynku ofert w Twojej miejscowości znajdzie się chociaż jedna profesjonalna szkoła języków obcych (Bydgoszcz to tylko przykład miejscowości, w której znajdziesz specjalistyczne wsparcie naukowe). Uczestnictwo w zajęciach grupowych oraz indywidualnych pozwoli Ci zacząć mówić i słuchać chociażby po angielsku, a to otworzy Ci drzwi do wielkiego świata. Nawiążesz dzięki temu wiele znajomości międzynarodowych,  poznasz nowe kultury, a pozyskiwanie informacji ze źródeł anglojęzycznych nie będzie już dla Ciebie problemem!

Język angielski a rynek pracy

Nie da się ukryć również tego, że znajomość języka angielskiego sprawi, iż otworem staną przed Tobą nowe ścieżki kariery zawodowej. Coraz więcej firm, w tym korporacji, poszukuje osób znających język angielski na poziomie co najmniej dobrym, a najlepiej – specjalistycznym. Szkoły, w których wykładany jest język angielski (Bielsko-Biała i nie tylko), w swojej ofercie mają również kierunek: angielski zawodowy, dzięki któremu poznasz specjalistyczne słownictwo branżowe. Język biznesu biurowy (korporacje, sekretariaty), turystyczny i hotelarski (praca na przykład jako rezydent), sprzedażowy (sieci sklepów międzynarodowych), restauracje... to tylko przykłady możliwości, natomiast wybór – należy do Ciebie!

Pomoc w pisaniu prac, tłumaczenia, nie tylko!

Języki takie jak angielski czy niemiecki stanowią najpopularniejsze języki, których Polacy uczą się w szkołach już od najmłodszych lat – od podstawówki po liceum czy studia. Osoby starsze w czasach swojej młodości mogły mieć do czynienia z rosyjskim i niemieckim, co może dziś stanowić przeszkodę przy chęci pomocy w nauce dzieci. Ponadto znajomość języka angielskiego pozwala również spełniać się jako tłumacz – czy to oficjalnych pism, czy może uwzględniając pisanie prac doktorskich bądź magisterskich i ich elementów takich jak streszczenia, których wielu promotorów na uczelniach wymaga właśnie w języku angielskim. Wcześniejsza nauka pozwala wyzbyć się stresu związanego z płynnym pisaniem w tym języku, a także stanowi nieodzowną pomoc w przypadku, gdy osoby nam bliskie, a niezaznajomione z nim, potrzebują naszego wsparcia.

I to się ceni!