Rozwój mózgu poprzez gry

Rozwój mózgu poprzez gry

Nie trzeba wcale mieć gigantycznej wiedzy, żeby w lot łapać niezbędne fakty oraz najważniejsze informacje w życiu. Inteligencja oczywiście może iść w parze z dużym zasobem wiedzy, niemniej nie jest to warunek konieczny. Dlatego właśnie warto wykształcić swój umysł. W jaki sposób? Najlepiej przez wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Para, trójka i kareta

Znajomi bardzo doceniają wieczory, w których poza piciem i jedzeniem przygotowujemy coś ekstra. Czymś takim z pewnością będą karty. Niepozorna talia składająca się z 52 elementów może być przyczynkiem do fantastycznego spędzenia czasu. Dodatkowo bardzo mocno otwierają analityczną stronę naszego umysłu. Strategie pokerowe to coś, co w dużej mierze decyduje o końcowym rezultacie. Niemniej jednak każdy wieczór składa się z kilkunastu, a czasami nawet kilkudziesięciu rozgrywek. W każdej z nich na stole znajduje się zupełnie inny układ, podobnie jak w rękach naszych rywali. Z tego powodu musimy cały czas utrzymywać nasz umysł w stan gotowości, przez co wyostrzamy nasze zmysły także na przyszłość.

Czarne czy białe?

Renesans szachów na świecie miał związek z dwiema rzeczami. Pierwszą była pandemia oraz możliwość grania przez internet ze znajomymi w momencie, kiedy nie mogliśmy wychodzić z domu. Oczywiście nie można również zapominać o netfliksowym serialu "Gambit królowej", który stał się międzynarodowym hitem. Szachy stanowią jedną z najprostszych, a jednocześnie najbardziej skomplikowanych gier na świecie. Istnieje więcej możliwych rozwiązań jednej rozgrywki, niż wszystkich ziaren piasku znajdujących się na Saharze! W teorii poruszanie się figur oraz ich zasób możliwości nie wydaje się wybitnie skomplikowany. W praktyce jednak trzeba mieć w głowie bardzo dużo scenariuszy przygotowanych na przyszłość, które zmieniają się z każdym kolejnym ruchem przeciwnika.

A może planszówki?

Czasy chińczyka i łucie szczęścia przy rzucie kostką już dawno minęły. W dzisiejszych czasach gry planszowe zdecydowanie bardziej się rozwinęły. W dużej mierze opierają się nie tylko na farcie, ale także umiejętnościach przewidywania oraz dobrze skomponowanej taktyce. Nie da się ukryć, że znajdziemy wiele osób teoretycznie niezwracających uwagi na posunięcia rywali. W praktyce robią to, nawet nie zwracając na to uwagi. W końcu każdy kolejny ruch przeciwnika determinuje nasze kolejne posunięcia. Sprawa wygląda tutaj podobnie, jak w przypadku gier karcianych czy szachów. Z pewnością stanowi to nie tylko fantastyczny sposób na spędzanie czasu, ale także dla utrzymania naszego mózgu w stanie ciągłej gotowości.