Prowadzenie korepetycji - jak się przygotować?
Młodzi ludzie po szkole średniej szukają różnych sposobów na to, aby móc zarabiać pieniądze potrzebne na start w życiu. Niektórzy szukają pracy fizycznej, inni decydują się na podjęcie stażu pasującego do swojej ścieżki na studiach. Coraz częściej jednak możemy zaobserwować tych, którzy swoją wiedzę przekazują innym uczniom w formie korepetycji.
We własnym domu
Bardzo często rodzice dowożą swoje dzieci na zajęcia lub uczniowie od razu ze szkoły kierują się do domu prowadzącego. W takiej sytuacji trzeba przygotować przestrzeń w taki sposób, aby bez najmniejszych problemów można było przekazać niezbędną wiedzę. Na pierwszym miejscu warto zadbać o porządek - pusty stolik, brak szklanek porozrzucanych po blatach czy też złożona kanapa w salonie z pewnością pomogą się skupić na zadaniach. Warto również zainwestować w tablicę. Dzięki niej jesteśmy w stanie przekazać niezbędne informacje dla swoich podopiecznych. Pisaki do tablicy magnetycznej świetnie się do tego sprawdzą, podobnie jak umieszczenie wydrukowanych materiałów za pomocą magnesów.
Unikalne jednostki
Co jest najtrudniejsze w pracy korepetytora? Wcale nie zapoznanie się z materiałem oraz przekazanie go swoim uczniom. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z nich jest zupełnie inny i trudno spodziewać się, aby do każdego można było dotrzeć w ten sam sposób. Zupełnie inaczej należy prowadzić zajęcia z przepełnionymi energią nastolatkami z własnym minikoszem do rzucania w ciągu dnia, a inaczej do skrytych dziewczyn, z których ciężko wydusić jakiekolwiek słowo. Pierwsze lekcje mogą być kluczowe dla wszystkich zainteresowanych stron. Warto również pamiętać, że nie są to tylko i wyłącznie korepetytorzy oraz uczniowie. Musimy także zwracać uwagę na rodziców, którzy w końcu w zdecydowanej większości przypadków opłacają te zajęcia.
Organizacja własnego czasu
W jaki sposób zarobić jak najwięcej pieniędzy na korepetycjach? Wcale nie poprzez branie wszystkich uczniów jak leci. Wbrew pozorom, najpierw musimy zastanowić się nad dojazdami do klientów. Złe rozplanowanie takich działań może skutkować wpakowaniem się w korek na drugą stronę miasta w trakcie godzin szczytu. Właśnie dlatego zawsze na początku roku szkolnego oraz przy starcie nowego semestru powinniśmy pytać się nie tylko o poziom zaawansowania w danym temacie, ale również miejsce zamieszkania. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie nam stworzyć odpowiednią trasę każdego dnia.