Praca w mediach na Warmii i Mazurach – gdzie aplikować?

Praca w mediach na Warmii i Mazurach – gdzie aplikować?

Jesteś mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego i szukasz pracy w charakterze dziennikarza? Jak powszechnie wiadomo, nie jest to najprostsza branża. W dzisiejszym artykule przedstawimy ci kilka ciekawych opcji, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas aplikowania. Powodzenia!

Prasa na Mazurach

Większość początkujących dziennikarzy zaczyna swoją przygodę w tej branży od klasycznego medium, jakim jest prasa. My również postanowiliśmy wziąć na tapet ten temat jako pierwszy. Najpopularniejszą redakcją na Warmii i Mazurach jest z całą pewnością gazeta olsztyńska, która swoje mniejsze oddziały ma w każdym mieście. Oczywiście to nie wszystkie możliwości, jednak jeśli chcesz nauczyć się rzetelnego dziennikarstwa i zdobyć naprawdę solidny warsztat, to właśnie tam rekomendujemy ci aplikować. Być może nie od razu uda ci się otrzymać pełnowymiarowe stanowisko, jednak z całą pewnością będzie to jedynie kwestią czasu!

Stacje radiowe

W województwie warmińsko-mazurskim działa również kilka rozgłośni radiowych. Na tym terenie swoje oddziały mają przede wszystkim najpopularniejsze rozgłośnie, czyli przede wszystkim RMF FM, Radio Zet, Polskie Radio oraz Radio Eska. To jednak nie wszystkie opcje, z których możesz skorzystać! W Ełku funkcjonuje bowiem słynne na cały region Radio 5, które nadaje w całym województwie. Jest to stosunkowo mała stacja, która jednak generuje ogromne zasięgi i jest niezwykle aktywna, dlatego być może przyda im się dodatkowa para rąk do zbierania najnowszych informacji z regionu. W Olsztynie również funkcjonuje mniejsza, mniej komercyjna rozgłośnia, która jednak skupia się przede wszystkim na emitowaniu wiadomości bezpośrednio z miasta. Jeśli czujesz, że masz w sobie duszę radiowca, to rozwiązanie może być dla ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Telewizja i internet

Ostatnią opcją, na którą możesz postawić, jest aplikowanie do lokalnej telewizji lub portali internetowych. Tych ostatni na Warmii i Mazurach oczywiście nie brakuje, ponieważ internet to obecnie czwarte medium, które generuje prawdopodobnie najwięcej odwiedzić odbiorców. Jeśli zaś chodzi o telewizję, to w województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje tak naprawdę jedna stacja: Telewizja Mazurska. Nie jest to zbyt duży koncern, jednak jeśli odpowiednio dobrze się postarasz, być może uda ci się otrzymać ciekawą propozycję i wkrótce rozpoczniesz swoją karierę jako reporter lub nawet prezenter telewizyjny! Wszystko zależy od twoich umiejętności, doświadczenia oraz determinacji w działaniu.