Organizacja czasu przy pracy zdalnej

Coraz więcej osób ze względu na możliwości od pracodawcy oraz przyzwyczajenie do pracy zdalnej przechodzi na tryb domowy. Wszystkie obowiązki zawodowe wykonywane są ze swoich czterech ścian. Wystarczy tylko zorganizować sobie komputer służbowy od pracodawcy, żeby móc załatwiać wszystkie niezbędne spotkania oraz wypełnianie raportów przez internet.

Rozwijanie własnych potrzeb

Rewolucja technologiczna oraz sytuacja, w jakiej znajdujemy się przez ostatnich kilkanaście miesięcy pokazały nowe możliwości nauki. Mianowicie wystarczy włączyć komputer i znaleźć interesujący nas kurs przeprowadzany w przestrzeni online. Takie rozwiązanie zdecydowanie należy do bardziej wygodnych, niż tułanie się po całym kraju w celu wysłuchania długiego wykładu na dany temat. Programowanie, optymalizacja, nauka języków, coaching online - liczba potencjalnych możliwości rozwoju jest niezliczona. Oczywiście nie można zapominać o młodszych członkach rodziny, których chłonne niczym gąbka umysły mogą znacznie wcześniej zaadaptować się do wygodnych, aczkolwiek nowych warunków.

Troska o najmłodszych

Niektórych lekcji, kursów lub szkoleń nie da się jednak załatwić z perspektywy własnego biurka w mieszkaniu lub kanapy. Mowa tutaj przede wszystkim o małych dzieciach, które nie są w stanie właściwie się zorganizować przed komputerem. Dlatego właśnie konieczna jest forma stacjonarna dla takich zajęć jak hiszpański lub angielski dla przedszkolaka. Garwolin, Pabianice, Łowicz - w wielu mniejszych miejscowościach znajdziemy takie lekcje, nie wspominając o największych polskich metropoliach. Wszyscy rodzice mający dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej w czasie pandemii zdają sobie sprawę, że ich utrzymanie w ryzach w trakcie zdalnych lekcji graniczy z cudem, niezależnie od ogromnych wysiłków nauczycieli.

Dla całej rodziny

Oczywiście zdalne rozwiązanie nie oznaczają wcale, że musimy spędzać ten czas samotnie. Każda przerwa w pracy lub jej zakończenie to świetny moment na spędzenie czasu z najbliższymi. Internet otwiera nam bardzo dużo dróg, jednak czasami warto na chwilę cofnąć się o parę lat wstecz do tradycyjnych gier. Szybkie rozdanie w karty lub partia chińczyka z najbliższymi to fantastyczny sposób na oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli nasi bliscy nie są obecnie w domu, zawsze możemy zagrać online. W pierwszych tygodniach pandemii niektóre strony z grami, na przykład szachowe, zanotowały ponad 400 procent większą liczbę użytkowników, niż wcześniej.