Nowinki na rynku kryptowalutowym
Stanowią one jeden z najbardziej gorących tematów ostatnich lat. Wiele osób ich nie rozumie, dla innych są bańką spekulacyjną. Nie można jednak odmówić faktu, że kryptowaluty stały się integralną częścią naszego życia. Praktycznie trudno znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk ostatnich lat.
W poszukiwaniu stabilizacji
Kursy najbardziej popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin bardzo często przypominają sinusoidę. Zdecydowanie różnią się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni na rynkach walutowych. Poza dużymi wahaniami rubla z oczywistych względów trudno nie oprzeć się wrażeniu, że próżno szukać na tym rynku stabilizacji. Znacznie więcej zależy tutaj od szybkiego czasu reakcji oraz przede wszystkim intuicji do podejmowania ryzyka. W taki sposób można osiągnąć sukces i wymierne korzyści finansowe. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, warto zainwestować w szkolenie. Kryptowaluty, pomimo ostatnich gorszych notowań, jeszcze przez bardzo długi czas będą z nami i warto dowiedzieć się więcej o mechanizmach, które stoją za ich funkcjonowaniem.
Dlaczego warto?
Osoby posiadające oszczędności często nie wiedzą, co z nimi zrobić. Jeżeli spojrzymy na galopującą inflację oraz stale zmniejszającą się wartość pieniądza w czasie to zauważymy, że chowanie ich do przysłowiowej skarpety nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedyś najczęściej inwestowało się w nieruchomości, których ceny obecnie również drastycznie skoczyły do góry. Z powodu bardzo niskiej progu wejścia, kryptowaluty stanowią bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia swoich inwestycji. Nie można jednak zapomnieć o regularnym sprawdzaniu notowań oraz predykcji na rynku. Chociaż możemy na nich bardzo szybko zarobić, istnieje także ryzyko utraty znaczącej części zainwestowanych przez nas środków.
Latynoamerykański eksperyment
Ze względu na stale rosnące zainteresowanie kryptowalutami na świecie, podniosły się również głosy z banków narodowych o ograniczenie ich wpływów. Nic dziwnego - w końcu wzrost znaczenia kryptowalut może oznaczać w dalekiej perspektywie spadek realnej wartości pieniędzy takich jak dolar amerykański, czy polski złoty. Jeden z krajów bardzo mocno ryzykuje i postanowił oprzeć swoją gospodarkę na Bitcoinie. Jest to położony w Ameryce Środkowej Salwador. Do wydobycia potrzebuje bardzo pokaźnej ilości energii, którą także pozyskuje w oryginalny sposób. Mianowicie wszystko dzięki aktywnym wulkanom, z których emitowane ciepło daje prąd niezbędny do stworzenia Bitcoinów.