Kryptowaluty – czy warto w nie inwestować?

Kryptowaluty – czy warto w nie inwestować?

Obecnie w dobie postępu technologicznego i wirtualnych pieniędzy nie ma na świecie osoby, której by się, chociażby raz nie obił o uszy termin, jakim jest Bitcoin, czy kryptowaluta. Kryptowaluty cechują się zmienną wartością w zależności od występujących zjawisk na rynku. Czy warto zainwestować środki pieniężne w kryptowaluty? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Kryptowaluty – czy warto w nie inwestować?

Przez wielu ekonomistów inwestowanie w kryptowaluty jest uznawane za ryzykowne, ponieważ istnieje duża szansa utraty środków pieniężnych. Nie jest to do końca prawda, ponieważ kryptowaluty dają możliwość szybkiego osiągnięcia ogromnych zysków. Potwierdzeniem jest, chociażby wartość Bitcoina z 2011 roku. Jedna kryptowaluta tego typu była dostępna już od jednego dolara, natomiast obecnie cena za jednego Bitcoina kształtuje się na poziomie 40-50 tysięcy dolarów. Czy to nie obłęd? Takie wartości potwierdzają, że warto zainwestować w kryptowaluty. Osoby inwestujące w 2011 roku w coś, co niektórzy krytykowali, obecnie są bogatymi ludźmi. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, że są ludzie na świecie, którzy potrafią zaciągnąć kredyt, aby zainwestować w dany rynek kryptowalut.

Kryptowaluty – czym są?

Z pewnością po pierwszej części artykułu jesteś pełen entuzjazmu. Zanim jednak zaczniesz inwestować w kryptowaluty, dowiedz się, czym są kryptowaluty. Kryptowaluta to inaczej waluta kryptograficzna, czyli tak naprawdę wirtualna. Każda na rynku ma swoja wartość a posiadacz komputera, smartfona czy tableta może nabyć określoną wirtualną walutę, wygodnie za pomocą internetu. Każda kryptowaluta cechuje się unikalnym kodem, który zabezpiecza przed kopiowaniem i wielokrotnym jej użytkowaniem. To oznacza więc, że kryptowaluty są tylko zapisane w sposób informatyczny i nie można ich zmaterializować. Tak naprawdę kryptowaluty można przyrównać do powszechnie znanych walut, które występują na światowych rynkach ekonomicznych tj. polski złoty, euro czy funt brytyjski. Różnicą jest to, że kryptowaluty nie dotkniemy. To specyficzna różnica, która powoduje również, że żadna instytucja nie może wpływać na ich wartość.

Kryptowaluty – jak one działają?

Każda kryptowaluta jest zapisana w formie kodu informatycznego, który jest zabezpieczony szyfrem. Zanim zdecydujesz się na inwestycje, warto zaczerpnąć szkolenia. Programy edukacyjne są dostępne online i można je wyszukać w łatwy sposób w sieci po wpisaniu do przeglądarki „szkolenie kryptowaluty”. Po wykupieniu kryptowaluty każdy użytkownik otrzymuje prywatny klucz, aby móc realizować dalsze transakcje.