Kariera akademicka
Stałe zatrudnienie, pewna posada oraz rozwój zawodowy - to są trzy najczęściej poruszane tematy przy rodzinnym stole w trakcie wyboru ścieżki zawodowej po maturze. Niezależnie od kierunku studiów, na który będziemy chcieli startować i przechodzić kolejne semestry na uczelni, warto pomyśleć o przyszłości. Być może najciemniej jest pod latarnią i zamiast szukać stażów w korporacjach warto zastanowić się nad pozostaniem na uniwersytecie?
Konferencje na całym świecie
Przekazywanie swojej wiedzy młodszym studentom może okazać się fantastycznym doświadczeniem. Przede wszystkim można zadać kłam mitom o przerażająco nudnych wykładach oraz niesprawiedliwych wykładowcach. Skoro będziesz jednym z nich, to przecież wszystkie zajęcia będą fantastyczne. Oczywiście nie można również zapominać o swoim osobistym rozwoju. Uczelnia pozwala na poznawanie nowych metod szkoleniowych oraz innych kultur poprzez uczestnictwo w wielu spotkaniach na całym świecie. Do tego trzeba się przygotować pod kątem lingwistycznym. Najlepsze do tego będą szkoły językowe. Bydgoszcz, Kraków, Gdańsk - w tych miastach znajdziemy mnóstwo ekspertów nie tylko w zakresie angielskiego, ale również innych popularnych języków na świecie.
Długa droga
Nie można również zapomnieć, że życie studenckie nie zawsze jest usłane różami. Oczywiście, w młodym wieku mamy znacznie więcej możliwości i znacznie mniej zobowiązań, dzięki czemu zabawa do białego rana nie jest obca żadnemu studentowi. Z drugiej jednak strony, trzeba również pamiętać o obowiązkach takich jak zaliczanie kolokwiów, pisanie pracy magisterskiej, czy też regularne przygotowanie się na zajęcia. Systematyczność wcale nie musi wykluczać się z imprezowaniem i prowadzeniem intensywnego trybu życia. Na pewno pomoże nam ona w momencie, kiedy będzie chcieli przeskoczyć na kolejny poziom na uczelni i stanąć po drugiej stronie biurka przeznaczonego dla prowadzącego zajęcia.
Nowe znajomości
Mnóstwo osób wokół nas sprawia, że każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Uczelnia stanowi bardzo ciekawą mieszankę młodych osób głodnych wiedzy i własnego rozwoju osobistego, oraz profesorów w podeszłym wieku, którzy cały czas mają pewien błysk w oku i wzbudzają szacunek wielu osób zarówno z grona ciała profesorskiego, jak również samych studentów. Warto zaznajomić się z wieloma osobami z różnych środowisk, a nawet różnych narodowości. Dzięki takim programom jak Erasmus+ jesteśmy w stanie podróżować po całej Europie i zbierać wyjątkowe doświadczenia.