Jak urządzić salkę szkolną w nowoczesny sposób?

Jak urządzić salkę szkolną w nowoczesny sposób?

Tradycyjne salki szkolne odchodzą powoli do lamusa. Nic dziwnego, chyba nikt nigdy nie przepadał za tradycyjną tablicą, kredą oraz nieustannie mokrą gąbką. Teraz wygląda to coraz lepiej. Jednak powoli. Od czego warto zacząć, aby kompletnie odmienić wygląd tego typu salki? Dzisiaj zaprezentujemy Ci najważniejsze obiekty, które wypadałoby wykorzystać w szkole z innowacyjnym podejściem.

Tablica magnetyczna to niemal obowiązkowa sprawa

Obecnie tablice magnetyczne stanowią wręcz codzienność. Coraz częściej korzystamy z nich zamiast zwykłej tablicy. Zresztą, nie musi być to jedna tablica, możesz zamówić kilka rozmiarów lub wariantów. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w dużych salach, gdzie wykonujemy sporo rozmaitych obowiązków. Zapisywanie obliczeń matematycznych na tablicy nigdy nie było prostsze. Ponadto powinniśmy także dopasować wysokość tablicy do uczniów i ich wzrostu. Dopiero wtedy będziemy mogli zdecydować się na konkretny wariant produktu. Warto przeglądać oferty internetowe, które wychodzą po prostu znacznie korzystniej niż w sklepach stacjonarnych. Białe tablice wyglądają pięknie w każdej z salek, dlatego to uniwersalne rozwiązanie dla większości miejsc, co możemy Ci po prostu zapewnić! Sprawdź sam.

Do tego niezbędne będą nam oczywiście markery

A właściwie specjalne pisaki do tablicy magnetycznej, dzięki którym bez problemu przeniesiesz słowa, myśli, działania matematyczne na samą tablicę. Proponujemy, aby nabyć koniecznie kilka kolorów. Dzięki temu określone treści będą mogły być oddzielone od siebie, a także niektóre z nich po prostu uwypuklone między wierszami. Taka opcja sprawdzi się wyśmienicie właśnie w szkołach. Zaprezentowane pisaki muszą być wytrzymałe, aby mogły starczyć na długie miesiące użytkowania. Jesteśmy przekonani, że będziesz usatysfakcjonowany, a właściwie Twoi podopieczni. Zachęcamy więc szkoły do wdrożenia takich rozwiązań. Całość jest też znacznie bardziej ekologiczna, ponieważ zmywasz markery na sucho, a nie z pomocą wody i gąbki.

Może tak jeszcze tablety?

Tablety będą świetną alternatywą dla ciężkich książek. Oczywiście nie musimy z nich korzystać cały czas, to byłoby zresztą niezdrowe dla uczniów. Jednak te powinny stać się częścią nauczania i co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Pamiętaj, by rozwijać umiejętności dzieci, ale też ciekawość światem. Interaktywne zadania, zabawy. Tego oczekują nasi mali podopieczni. Zapewnij dzieciakom to, co najważniejsze i pokaż im rzeczywistość w tej najlepszej możliwej wersji.