Jak dobrze wyposażyć salę konferencyjną w firmie?

Jak dobrze wyposażyć salę konferencyjną w firmie?

Sala konferencyjna to miejsce spotkań biznesowych, gdzie w spokoju można omówić ważne kwestie. Każda firma powinna móc pozwolić sobie na stworzenie takiej przestrzeni, która sprawdzi się zarówno do spotkań twarzą w twarz, jak i online. O jakim wyposażeniu nie można zapomnieć, chcąc zorganizować praktyczną, a jednocześnie przytulną przestrzeń. Oto kilka podpowiedzi.

Miejsce na zapisywanie ważnych informacji

Sala konferencyjna wykorzystywana jest w różnych celach. Można przeprowadzić w niej spotkanie biznesowe z klientem, rozmowę rekrutacyjną z przyszłym pracownikiem, czy zorganizować spotkanie osób decyzyjnych z różnych działów firmy. Bez względu na charakter takiego wydarzenia, salę należy przygotować na każdą ewentualność i nieoczekiwane sytuacje podczas spotkania. Dobrze jest wygospodarować miejsce na tablicę, na której będzie można zapisać ważne hasła, tematy do omówienia, czy liczby do analizy. Kolorowe pisaki do tablicy magnetycznej pomogą pogrupować informacje, na przykład ze względu na ich ważność lub kolejność. Warto przygotować również notesy i przyrządy do pisania, aby każdy uczestnik spotkania mógł sporządzić swoje własne notatki.

Odpowiednia akustyka pomieszczenia

Akustyka w pomieszczeniu, jakim jest sala konferencyjna, będzie miało duże znaczenie w przypadku spotkań online. Już na etapie planowania takiego wnętrza warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich materiałów, które pozwolą skutecznie wygłuszyć pomieszczenie. Pozwoli to na pozbycie się echa, które może negatywnie wpływać na odbiór przekazywanych informacji rozmówcy. Komunikat może zostać zniekształcony lub trzeba będzie go powtarzać kilkakrotnie, aby został odpowiednio zrozumiany. Wygłuszenie takiej sali pozwoli również na prowadzenie rozmów w spokoju, ciszy i przede wszystkim bez obaw o to, że ktoś nieproszony będzie wszystko słyszał z pomieszczenia obok. To zdecydowanie ważna kwestia, jeśli w takiej sali będą prowadzone poufne i ważne spotkania biznesowe.

Dobry sprzęt to podstawa

Salę konferencyjną należy wyposażyć w sprzęt dedykowany do takiego wnętrza. Należy zadbać o odpowiednie urządzenie nagłaśniające, duży ekran, na przykład w postaci telewizora oraz stałe podłączenie do internetu. Spotkanie online, które co chwile przerywa jakaś awaria techniczna, nie stawia firmy w dobrym świetle, takie sytuacje wprowadzają również stres, który nie jest pożądany zwłaszcza, na ważnych konferencjach. Warto również przetestować wcześniej zainstalowany sprzęt i nauczyć się jego obsługi, by w razie potrzeby umieć rozwiązać problem.