Czym jest waluta cyfrowa?

Czym jest waluta cyfrowa?

Czym jest waluta cyfrowa?

Waluta cyfrowa to pieniądz, który istnieje wyłącznie w formie cyfrowej, a więc nie jest materialny i dostępny fizycznie. Pojęcie waluty wirtualnej definiuje art. 2 ust. 2 pkt 26 Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej Ustawa o AML). W poniższym artykule przybliżamy temat wirtualnych pieniędzy i sposób na ich wykorzystanie. Zapraszamy do lektury.

Waluta cyfrowa – co to takiego?

Waluty cyfrowe cieszą się coraz większą popularnością. Wcale nas to nie dziwi, za wirtualne pieniądze możemy płacić za różnego rodzaju usługi i towary, płatności odbywają się natychmiastowo i nie posiadają żadnych limitów. Ich popularność szczególnie rozwinęła się w 2017 roku i stale pnie się w górę. Pomimo że waluty cyfrowe są bardzo przydatne i rozwiązują naprawdę wiele problemów, nie są jeszcze powszechne i nie wszędzie są akceptowalne. Jednak coraz więcej krajów i różnego rodzaju instytucji przekonuje się do nich, więc z pewnością będziemy mogli liczyć na szybkie zmiany w tym temacie.

Wiele funkcji walut cyfrowych

Waluty cyfrowe coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się w sektorze prywatnym. Zarówno duże korporacje, jak i małe lokalne firmy zaczynają wykorzystywać je w swoich modelach biznesowych. Wykorzystywane są w naprawdę wielu branżach i spełniają wiele funkcji. Za pomocą walut cyfrowych możemy płacić za towary i usługi bezpośrednio u dostawców lub online bez pośrednika w postaci banków. Są gwarancją bezpiecznego i szybkiego przepływu środków. Branża cyfrowych walut rozwija się w zawrotnym tempie, dlatego warto obserwować rynek i dopasowywać do najnowszych trendów, które dają ogromne możliwości.

Czy warto inwestować w waluty cyfrowe?

Inwestowanie w waluty cyfrowe uznawane jest za ryzykowne, ale jednocześnie daje ogromne szanse na osiągnięcie niewyobrażalnych zysków. Do inwestowania w waluty cyfrowe mogą zachęcać szybko rosnące ceny. Eksperci, którzy bacznie przyglądają się sytuacji, zachęcają do podejmowania inwestycji. Bez wątpienia jest to technologia, która stale się rozwija i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało się cokolwiek zmienić. Już w tym momencie walutom cyfrowym ufają największe instytucje finansowe, a bitcoinami możemy płacić w coraz większej ilości miejsc zlokalizowanych na całym świecie.

Jeżeli spodobał Ci się powyższy artykuł dotyczący walut cyfrowych, zapraszamy do naszego portalu, gdzie znajdziecie wiele ciekawych i edukacyjnych artykułów.