Coaching zawodowy. Dla kogo?

Coaching zawodowy. Dla kogo?

Ponieważ środowisko biznesowe staje się coraz bardziej konkurencyjne, niepewne i złożone, liderzy coraz częściej sięgają po pomoc oferowaną przez trenerów i coachów. Dzięki temu firmy zaczynają lepiej prosperować, a ich właściciele odczuwają większy komfort psychiczny. Ale czy coaching zawodowy dotyczy tylko środowiska biznesowego? I kim dokładnie jest coaching zawodowy…?

Czym jest coaching zawodowy?

Szukając odpowiedzi na pytanie, czym jest coaching zawodowy, nie sposób jednocześnie nie wyjaśnić, czym zajmuje się coach. Mówiąc najprościej: coach zawodowy, czyli tzw. trener biznesu to ekspert, który pomaga przedsiębiorcom w bardziej strategicznym osiąganiu ich celów. Pomaga spojrzeć szerzej na perspektywę i motywuje do pewnego podejmowania jasnych decyzji. W swojej ofercie każdy coaching zawodowy zawiera plany rozwoju, strategie biznesowe, konstruktywne informacje zwrotne i spersonalizowane porady, aby przyspieszyć rozwój firmy – zwykle bez znaczenia, na jakim rynku ona prosperuje. Kto więc może skorzystać z pomocy?

Coaching zawodowy – nie tylko dla firm

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, który popadł w rutynę i nie wiesz, co dalej robić, czy pracujesz w zawodzie, który Cię niesatysfakcjonuje, profesjonalny coach biznesowy może Ci pomóc. To nie tylko mówca, charakteryzujący się wygłaszaniem przemówień motywacyjnych. To osoba wykwalifikowana do pracy z jednostką poszukującą wsparcia mentalnego. Pomoże zarówno właścicielom firm, jak i pracownikom niższych szczebli oraz osobom, którym brakuje motywacji do skończenia projektu (na przykład, gdy Twoją drogą jest pisanie książki). Możesz skorzystać z jego pomocy również wtedy, gdy jesteś osobą niepracującą, właśnie straciłeś pracę bądź nie wiesz, od czego zacząć. Trener biznesu pomoże Ci stworzyć właściwe CV i odblokuje ograniczenia, które sobie narzuciłeś.

Szkolenia stacjonarnie i online

Rozwijanie firmy czy marki – nawet jednoosobowej – może być trudne, zwłaszcza jeśli nie masz wizji i strategii, aby wyróżnić się na tle konkurencji oraz dać się zapamiętać wśród swoich odbiorców. Wielu właścicieli firm jest przytłoczonych także liczbą zadań, które muszą wykonać w ciągu dnia i potrzebują pomocy w delegowaniu tych zadań członkom zespołu lub odrzucaniu nierentownych zleceń. Coach zawodowy może pomóc Ci w poznaniu wartości asertywności, jednocześnie nie odbierając cennego czasu, który chcesz poświęcić swojej pracy. Szkolenia oraz spotkania nie muszą odbywać się tylko stacjonarnie; sprawdź już dziś bogatą ofertę coachingu zawodowego dostępną na rynku, również w formie spotkań online!