3 sposoby, jak zarabiać na kryptowalutach

3 sposoby, jak zarabiać na kryptowalutach

Mimo że rynek kryptowalut jest ogromny, to dalej przyjmuje się, że jest na początkowym etapie swojego rozwoju. Wiadomość ta powinna ucieszyć wszystkich tych, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z wirtualnymi walutami. Oto trzy sposoby, jak można na nich zarabiać.

Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie to najbardziej oczywiste rozwiązanie, kiedy myślimy o tym, jak zarabiać na kryptowalutach. Strategia ta polega na kupowania i utrzymywania aktywów w swoim portfelu przez pewien czas. Jak długo to będzie trwało, zależy w dużej mierze od przyjętego planu działania. Ceny kryptowalut są na tyle zmienne, że ich wartość może wzrosnąć kilkukrotnie w zaledwie kilka dni.

Bardzie opłacalne jest jednak utrzymywanie tak zwanych długich pozycji. Kryptowaluty mają ogromny potencjał na długoterminowy wzrost wartości. Co ważne, dotyczy to nie tylko najpopularniejszych walut jak Bitcoin i Ethereum, ale również mniejszych projektów. Duży wpływ na to ma rosnąca użyteczność samych kryptowalut - im będzie ona wyższa, tym więcej warte będą same waluty.

Trading kryptowalutami - sposób dla doświadczonych graczy

Podczas gdy inwestowanie traktujemy raczej jako przedsięwzięcie o długim horyzoncie czasowym, o tyle, handel kryptowalutami ma również swoją krótkoterminową odsłonę. Rynek kryptowalut jest wysoce niestabilny i mocno spekulacyjny. Oznacza to, że ceny poszczególnych aktywów mogą drastycznie wzrosnąć i spaść w krótkim okresie. Korzystają na tym traderzy, którzy każdego dnia otwierają i zamykają dziesiątki pozycji.

Nie jest to jednak droga dla każdego. Aby odnieść sukces w roli tradera, należy posiadać odpowiednie umiejętności analityczne oraz techniczne. Nieoceniona będzie również dobra znajomość rynku kryptowalut oraz czynników, które mogą mieć wpływ na wartość poszczególnych aktywów.

Kopanie kryptowalut - czy to się jeszcze opłaca?

Kopanie wirtualnych monet to strategia, z której chętnie korzystali pierwsi użytkownicy kryptowalut. W dużej mierze, dzięki ich zaangażowaniu, takie monety jak Bitcoin są w ogóle w obiegu. Jak przekonują eksperci, którzy na co dzień zajmują się tym rynkiem - górnicy, bo tak nazywa się osoby kopiące kryptowaluty, nadal odgrywają kluczową rolę w rozwoju świata krypto.

Jak w praktyce przebiega kopanie kryptowalut? Górnicy przy pomocy specjalnego sprzętu komputerowego dostarczają moc obliczeniową. Za to otrzymują nagrody - właśnie w postaci kryptowalut. Żeby zarabiać w ten sposób potrzebna jest więc nie tylko odpowiednia wiedza, ale również specjalistyczny sprzęt IT.